Reperi i famshëm bëhet baba për herë të dhjetë

Familja e Nick Cannon është rritur edhe një herë. Aktori dhe Brittany Bell kanë mirëpritur fëmijën e tyre të tretë së bashku, fëmijën e 10-të të Cannon, njoftoi ai në Instagram. Fëmija i tij vjen vetëm nëntë ditë pas lindjes së vajzës së tij me ish- modelen LaNisha Cole. “Një tjetër bekim!!! Ndërsa udhëtimi im… Continue reading Reperi i famshëm bëhet baba për herë të dhjetë

Tre shenjat e zodiakut që janë më me fat në dashuri ditën e nesërme

Tre shenja të zodiakut janë më me fat në dashuri më 3 tetor 2022 dhe astrologjia na ndihmon të shohim se cilët janë ato. Një nga arsyet pse ndihemi kështu është sepse duam kaq shumë prej saj dhe kalojmë pothuajse një jetë duke krijuar një ide se si duhet të duket dhe të ndihet ajo… Continue reading Tre shenjat e zodiakut që janë më me fat në dashuri ditën e nesërme

Futbollisti Astrit Selmani po bëhet baba i një vajze?

Futbollisti i ekipit të Kosovës Astrit Selmani, në fund të muajit gusht ndau lajmin me fansat se ai dhe partnerja e tij së shpejti do të bëhen prindër. Por, Selamani në postimin e tij nuk zbuloi gjininë e foshnjës, por këtë ua zbuloi “Prive”. Çifti në pak muaj do të mirëpresin një vajzë e cila… Continue reading Futbollisti Astrit Selmani po bëhet baba i një vajze?

Si të vendosësh disa kufij në aspektin seksual?

Kufijtë janë shumë të rëndësishëm në çdo aspekt, sidomos në atë seksual. Kështu, do të arrish të marrësh dhe japësh më shumë kënaqësi, si dhe do të ndihesh rehat me partnerin/en dhe përvojat e tua. Si të vendosësh kufij? Duke thënë këto shprehje: Kur pozicioni është i parehatshëm Ky pozicion nuk po më bën të… Continue reading Si të vendosësh disa kufij në aspektin seksual?

Si ta shpëtoni veten nëse flini krah një partneri që gërhet

Të përpiqesh të flesh krah një partneri që gërhet përgjatë gjithë natës është një sakrificë e madhe dashurie, por vjen një moment ku thjesht të duhet ndihmë- sepse ke harruar çdo të thotë një gjumë i mirë. Të gjithë e dimë që një gjumë i keq ndikon në përkeqësimin e humorit, mungesën e përqëndrimit apo… Continue reading Si ta shpëtoni veten nëse flini krah një partneri që gërhet

​Ngjarjet e datës 3 tetor

Komisioni për Legjislacion interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 09:00) Komisioni për të Drejtat e Njeriut diskutim lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës. Të ftuar: Habit Hajredini – drejtori i Zyrёs pёr Qeverisje tё Mirё, Ahmet Kryeziu… Continue reading ​Ngjarjet e datës 3 tetor

Published
Categorized as Kosova

I riu grek e grabit shqiptarin dhe largohet me vrap, ai e ndjek, e kap dhe ia dorëzon policisë

Një i ri grek grabiti me forcë një shqiptar, por historia përfundoi keq. 54-vjeçari shqiptar është konfrontuar fizikisht me një 23-vjeçar që ka tentuar ta grabisë dhe që e ka rrëzuar në tokë gjatë përpjekjes. Autori i ishte afruar 54-vjeçarit nga pas, teksa ai po ecte i shkujdesur dhe e kishte hedhur në tokë, ku… Continue reading I riu grek e grabit shqiptarin dhe largohet me vrap, ai e ndjek, e kap dhe ia dorëzon policisë

Published
Categorized as Shqiperia

“Tuna është arrogante, Bleona është delirante”, gazetari shqiptar bën deklaratat e forta për këngëtaret shqiptare

Flavio Qarri ishte sot i ftuar në “E Diell”, në rubrikën “Dielli dhe Hëna”. Ai u bë pjesë e një loje ku ose do t’i përgjigjej pyetjeve të bëra nga Nevina Shtylla ose do të kryente një dënim. Mes të tjerash gazetari u pyet se kush nga personazhet e njohur shqiptarë është “arrogant/arrogante” sipas tij,… Continue reading “Tuna është arrogante, Bleona është delirante”, gazetari shqiptar bën deklaratat e forta për këngëtaret shqiptare

Vdekja e Mbretëreshës, Britania emeron monedhat e reja në treg

Mbretëria e Bashkuar ka zbuluar monedhat e para me portretin e Mbretit: një monedhë me vlerë 5 £ si dhe një monedhë me vlerë 50 qindarka që përkujton jetën dhe trashëgiminë e Mbretëreshës Elizabeta II. Sipas traditës, portreti i Mbretit është i drejtuar në të majtë, në drejtim të kundërt me Mbretëreshën. Ndërsa pjesa e… Continue reading Vdekja e Mbretëreshës, Britania emeron monedhat e reja në treg

Published
Categorized as Bota