Berisha nuk heq dorë, fton qytetarë në bulevardin përballë Kryeministrisë, policia e shpalli “zonë të kuqe”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha duket se “nuk do ta lëshojë” Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” më 6 dhjetor. Ai sonte ka ftuar mbështetësit e tij që më 6 dhjetor në orën 12:00 të mblidhen te Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, ndonëse kjo është një zonë “e kuqe” për shkak të perimetrit të sigurisë për shkak… Continue reading Berisha nuk heq dorë, fton qytetarë në bulevardin përballë Kryeministrisë, policia e shpalli “zonë të kuqe”

Published
Categorized as Shqiperia

Ditë zie në futboll, ndërron jetë në fushë talenti 17-vjeçar nga Kosova

Futbolli i Kosovës është në zi, pasi talenti 17-vjeçar i Trepçës ’89, Erion Kajtazi, ka vdekur në fushën e lojës të shtunën pas një arresti kardiak. Lajmi është konfirmuar nga Federata e Futbollit të Kosovës, Trepça ‘89 dhe Emergjenca e Spitalit të Prizrenit. Kajtazi, që veshi edhe fanellën e Përfaqësueses së Kosovës U17, gjatë ndeshjes… Continue reading Ditë zie në futboll, ndërron jetë në fushë talenti 17-vjeçar nga Kosova

Published
Categorized as Sport

Pele, legjenda e futbollit në grahmat e fundit të jetës. Kanceri po e mposht, lajmi i trishtë vjen nga Brazili

Nuk ka asnjë lajm të mirë nga Brazili, ku Pelé prej disa muajsh po lufton me kancerin e zorrës së trashë. Ish-kampioni i madh, legjenda e futbollit brazilian dhe botëror, u shtrua të martën e kaluar në spital. Dukej si një kontroll rutinë për të ndryshuar mjekimet, por sot vjen një lajm shumë i hidhur.… Continue reading Pele, legjenda e futbollit në grahmat e fundit të jetës. Kanceri po e mposht, lajmi i trishtë vjen nga Brazili

Published
Categorized as Sport

Jo vetëm Xhaka dhe Shaqiri, edhe kjo ‘shqiponjë’ kuqezi i tërboi fare serbët në stadium (video)

Gjesti është ai që shihet shumë herë të tjera, shpesh i imituar nga futbollistët shqiptarë. Gishtat e mëdhenj të kryqëzuar dhe duart e shtrira gjerësisht si krahë. Nuk është një lojë e thjeshtë hijesh, por përfaqësimi i shqiponjës dykrenore, e cila për serbët konsiderohet provokim, një akt proteste dhe sfide në dritën e implikimeve gjeopolitike… Continue reading Jo vetëm Xhaka dhe Shaqiri, edhe kjo ‘shqiponjë’ kuqezi i tërboi fare serbët në stadium (video)

Published
Categorized as Sport

Tensione në ushtrinë ruse! Rekrutët shkallmojnë derën dhe “braktisin” kazermën

  Tensionet brenda radhëve të ushtrisë ruse sa vijnë dhe po bëhen gjithnjë edhe më të mëdha. Pakënaqësitë e ushtarëve kanë bërë që ata të ngrihen në protesta brenda një bazë ushtarake ku janë grumbulluar. Në rrjete sociale po qarkullojnë pamjet e trupave të mobilizuara ruse të cilat dyshohet se po kryejnë një kryengritje dhe… Continue reading Tensione në ushtrinë ruse! Rekrutët shkallmojnë derën dhe “braktisin” kazermën

Published
Categorized as Bota

BE organizoi një festë ‘gala’ për lansimin e profilit të saj në metaverse prej 387,000 eurove – vetëm 6 persona ‘shkuan’ aty

Imagjinojeni rastin e organizimit të një feste nga ana juaj dhe askush nga të ftuarit nuk erdhi. Është makthi i çdo organizatori, e ndoshta është makth edhe më i madh kur e kujton se ju keni shpenzuar afro 400 mijë euro për organizim. Më herët gjatë kësaj jave, Departamenti i Ndihmës së Jashtme i Komisionit… Continue reading BE organizoi një festë ‘gala’ për lansimin e profilit të saj në metaverse prej 387,000 eurove – vetëm 6 persona ‘shkuan’ aty

Published
Categorized as Teknologji

“Vota i jep vlerë çdo fitoreje”, deputeti i PD thirrje anëtarëve dhe simpatizantëve: Zgjidhni emrat që do t’i prijnë betejës për të rikthyer bashkitë tek qytetarët!

Deputeti Luçiano Boçi, ka reaguar lidhur me Primaret që do të zhvillohet ditën e nesërme. Në një reagim në Facebook, Boçi i bën thirrje anëtarëve dhe simpatizantëve të PD të votojnë masivisht për kandidatët e primareve. Reagimi i plotë: Vota i jep vlerë çdo fitoreje Të nderuar demokratë, themelues të Partise Demokratike, simpatizantë të familjes… Continue reading “Vota i jep vlerë çdo fitoreje”, deputeti i PD thirrje anëtarëve dhe simpatizantëve: Zgjidhni emrat që do t’i prijnë betejës për të rikthyer bashkitë tek qytetarët!

Published
Categorized as Shqiperia

KLSH: 805 miliardë lekë dëm ekonomik në 10 vjet

Sipas shifrave të referuara nga KLSH, prej vitit 2012 deri në vitin 2021, përllogaritet një dëm ekonomik prej 7.2 miliard euro ose 805 miliard lekë në buxhetin e shtetit. Kjo shumë parash e çuar dëm përmes korrupsionit, është e barabartë me shumën e buxhetit të shtetit shqiptar në dy vite. Për këtë nivel të lartë… Continue reading KLSH: 805 miliardë lekë dëm ekonomik në 10 vjet

Published
Categorized as Shqiperia

‘Çdo gjë e imja të përket ty’! Vrau nga xhelozia 19-vjeçaren shqiptare, ja çfarë shkruante në rrjete sociale Qamil Taja

Xhelozia ishte shkaku që shtyu 25 vjeçarin Qamil Taja të ekzekutonte Krisjana Brakajn në Pire të Atikës gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Profili i tij në rrjete sociale është i mbushur me këngë dhe postime të trishta. “Ti kurrë nuk je jashtë mendjes sime, çdo gjë e imja të përket ty. Ti kurrë… Continue reading ‘Çdo gjë e imja të përket ty’! Vrau nga xhelozia 19-vjeçaren shqiptare, ja çfarë shkruante në rrjete sociale Qamil Taja

Published
Categorized as Shqiperia

Bujqësia dështoi me vajin e ullirit/ Ministria nuk siguroi eksportin e prodhimit të madh të fermerëve vendas

Në Shqipëri fermerët e ullirit prej dy vitesh i gëzohen prodhimit të mbarë të ullirit dhe vajit të ullirit ,por mungesa e tregut i ka detyruar ata që një litër vaji ulliri ta shesin më lirë se sa një litër vaji luledielli. Ndërkohë që tregu botërorë këtë vit po përballët me mungesën e vajit të… Continue reading Bujqësia dështoi me vajin e ullirit/ Ministria nuk siguroi eksportin e prodhimit të madh të fermerëve vendas

Published
Categorized as Shqiperia